SPOTKANIE Z MARCINEM Z LASU

Utworzono dnia 23.12.2017

Dnia 21 grudnia gościł w naszej szkole Pan Marcin Kostrzynski  „Marcin z lasu”. Człowiek ten przez wiele lat swojego życia był aktywnie polującym myśliwym. Z wykształcenia leśnik. Po swych bliskich doświadczeniach z łowiectwem postanowił zamienić strzelbę na aparat fotograficzny, dziś wegetarianin, filmowiec i obserwator dzikiego życia, obrońca praw zwierząt. Filmuje dziką przyrodę. Dla dzieci realizuję ,,Przyrodyjki" ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach. Prowadzi Vloga o problemach ekologii. Tworzy unikalne materiały video o polskiej przyrodzie. Nagrania udostępnia bezpłatnie. Przyroda jest dobrem wspólnym, należy do każdego z nas i nikt nie ma prawa jej zawłaszczyć.

Mieszka częściowo w Toruniu, a częściowo w małym domku w lesie. Od dwudziestu lat do leśniczówki przychodzą dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy. Ranne i osierocone zwierzęta przychodzą pod dom. Skonstruował specjalny system pomocy, dokarmiania, który działa automatycznie zapewniając im stałe wsparcie.

Pan Marcin pokazał uczniom krótkie filmowe prawdziwe historyjki ,,Przyrodyjki".Podczas nagrywania filmów zdarzają się niezwykłe spotkania. Są to materiały bez przemocy!  Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała prowadzącego i pytała go o wiele rzeczy związanych z filmowaniem w rożnych warunkach.

Facebook, jako Marcin Kostrzyński regularnie udostępniam krótkie filmy.  Niektóre przekraczają 200 tyś odsłon, choć mają nie więcej niż 30 sekund.

Maj 2018