PROJEKTOWE I ŚWIĄTECZNE ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA

Utworzono dnia 11.02.2018

Ostatni dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych był bardzo pracowity dla naszej szkolnej społeczności. W piątek , dnia 26 stycznia uczniowie klas drugich gimnazjalnych przedstawiali wyniki swojej pracy nad projektami edukacyjnymi.

Mogliśmy obejrzeć m.in. prezentacje:

►Piękna Nasza Mała Ojczyzna - Kociewie.

►Czy warto zwiedzić Maltę?

►Jak pracuje ludzki mózg?

►Jaki zawód wybrać?

►Co wiemy o Braciach Grimm- przedstawienie,,Jaś i Małgosia'' w języku niemieckim.

►Miłość w malarstwie, muzyce i literaturze.

►Jakiej muzyki słucha współczesny świat?

►Iluzje optyczne.

►Historia telefonu.

►W co bawili się nasi dziadkowie i rodzice?

►Czy jazda konna jest tak łatwa, jak się wydaje?

Mamy nadzieję, że praca w grupach nad swoimi tematami dała uczniom i ich opiekunom dużo satysfakcji a pozostałym wniosła do ich wiedzy coś nowego.

Po zakończeniu prezentacji wyruszyliśmy na gniewski rynek, by tam uczestniczyć w miejskich obchodach rocznicowych. Cała społeczność naszej szkoły brała udział w 98. już  rocznicy powrotu Gniewu do wolnej Polski i wkroczenia wojska Hallera do naszego miasta. Chór szkolny pod opieką Pana Wojciecha Górskiego umilił czas zebranym, śpiewając ,,Hymn Młodych Hallerczyków'' i inne pieśni patriotyczne.

Katarzyna Puczyńska

PROJEKTOWE I ŚWIĄTECZNE ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA 2018