Projekt KoderJunior

W tym roku szkolnym nasza szkoła będzie brała udział w projekcie „KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania Pomorskie”. 20 sierpnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego został on zainaugurowany. W konferencji brało udział 90 dyrektorów i wicedyrektorów  szkół z województwa pomorskiego, przedstawiciele samorządów oraz media. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja naszej placówki.

Celem projektu jest przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej oraz upowszechnianie innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania w edukacji wczesnoszkolnej. „Koder Junior” rozwija kompetencje cyfrowe uczniów, nauczycieli oraz pracowników publicznych instytucji, działających w otoczeniu szkoły (bibliotek, ośrodków kształcenia nauczycieli, ośrodków kultury). Kluczowym zadaniem  jest przekazanie nauczycielom wiedzy, niezbędnej do prowadzenia lekcji w klasach 1-3 oraz wsparcie w wykorzystaniu jej w praktyce podczas cyklu zajęć z uczniami oraz po ich zakończeniu.
            Cieszymy się bardzo, bo szkoły, które zgłosiły się do projektu, zostaną wyposażone w zestawy gier edukacyjnych i roboty do nauki programowania, a także w tablety umożliwiające realizację zajęć z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. Po zakończeniu projektu sprzęt i pomoce dydaktyczne staną się własnością szkoły. Własne komplety sprzętu otrzymają również biorący udział w projekcie nauczyciele, którzy dodatkowo zostaną objęci wsparciem dydaktycznym i merytorycznym na czas trwania projektu.

Więcej informacji znajdziesz poniżej:

Małgorzata Mucha