Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

Projekt KoderJunior

Czcionka:

W tym roku szkolnym nasza szkoła będzie brała udział w projekcie „KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania Pomorskie”. 20 sierpnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego został on zainaugurowany. W konferencji brało udział 90 dyrektorów i wicedyrektorów  szkół z województwa pomorskiego, przedstawiciele samorządów oraz media. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja naszej placówki.

            Celem projektu jest przygotowanie szkół do wdrożenia nauki programowania do podstawy programowej oraz upowszechnianie innowacyjnych metod kształtowania kompetencji programowania w edukacji wczesnoszkolnej. „Koder Junior” rozwija kompetencje cyfrowe uczniów, nauczycieli oraz pracowników publicznych instytucji, działających w otoczeniu szkoły (bibliotek, ośrodków kształcenia nauczycieli, ośrodków kultury). Kluczowym zadaniem  jest przekazanie nauczycielom wiedzy, niezbędnej do prowadzenia lekcji w klasach 1-3 oraz wsparcie w wykorzystaniu jej w praktyce podczas cyklu zajęć z uczniami oraz po ich zakończeniu.
            Cieszymy się bardzo, bo szkoły, które zgłosiły się do projektu, zostaną wyposażone w zestawy gier edukacyjnych i roboty do nauki programowania, a także w tablety umożliwiające realizację zajęć z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych. Po zakończeniu projektu sprzęt i pomoce dydaktyczne staną się własnością szkoły. Własne komplety sprzętu otrzymają również biorący udział w projekcie nauczyciele, którzy dodatkowo zostaną objęci wsparciem dydaktycznym i merytorycznym na czas trwania projektu.

Więcej informacji znajdziesz poniżej:

 

                                                                                                                      Ewa Kłos

                                                                                                                      Małgorzata Mucha
 

INFORMACJA

Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl

Lip dub SP2

Sponsorzy

Uczestniczymy

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4