Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 KLAS 8

Utworzono dnia 18.06.2019
Czcionka:

 

W poniedziałek, 17 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie nauki uczniów klas ósmych. Rozpoczęło się ono odtańczeniem poloneza na boisku szkolnym, po nim goście i przyszli absolwenci udali się do sali gimnastycznej, gdzie zabrzmiały słowa piosenki: „Szczęśliwej drogi”, które było mottem tegorocznej uroczystości.  Z klasami byli ich wychowawcy: Ewa Kłos, Mariola Kruża i Joanna Balbusa, ale również zaproszeni rodzice i bliscy naszych absolwentów. Akademię prowadzili: Natalia Rus i Miłosz Wiśniewski. Natomiast swoją obecnością zaszczycili ją: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i przedstawicielka Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie Joanna Wachowska.  W trakcie akademii klasy ósme żegnały się ze swoimi opiekunami, dziękowały też za ten czas dyrekcji, innym nauczycielom. Uroczystość wzbogaciły utwory, wykonywane przez absolwentów, które były dedykacjami dla wychowawców, pracowników szkoły, kolegów i koleżanek. Podczas akademii nagrodzono uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową z wyróżnieniem. Są to:

 

Klasa

Imię i nazwisko ucznia

VIII a

Idalia Sosik

Zuzanna Wesołowska

Nadia Betka

Paweł Maskowicz

VIII b

Natalia Rus

Patrycja Ostrowska

Olga Mozgiel

Kacper Chrzanowski

Klaudia Rezmer

Piotr Grzebiński

Piotr Pepliński

Kacper Boettcher

VIII c

Julia Wentlandt

 

Stypendium naukowe za wyniki osiągnięte w klasie ósmej otrzymali: Wesołowska Zuzanna, Sosik Idalia, Rus Natalia, Ostrowska Patrycja, Mozgiel Olga, Chrzanowski Kacper, Rezmer Klaudia, Grzebiński Piotr, Boettcher Kacper.

Uczniowie nagrodzenie też zostali za udział w konkursach, za osiągnięcia sportowe i wolontariat. W klasyfikacji szkolnej na najlepszego sportowca trzecie miejsce zajął Patryk Tobiański ( VIII a ). Patrycja Ostrowska uzyskała natomiast 100% punktów z języka angielskiego podczas egzaminów ósmoklasisty.  Za wysokie wyniki na egzaminach z części matematycznej przyznane zostały stypendia „Wiedza Start”, ufundowane przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. Zostali nimi uhonorowani: Miłosz Wiśniewski, Piotr Pepliński i Szymon Goleniewski.

Przyznano również nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Gniew dla wyróżniających się absolwentów klas ósmych. Brano pod uwagę wyniki osiągnięte podczas całego pobytu w szkole podstawowej, jak również wyniki egzaminu ósmoklasisty. Otrzymały je: Idalia Sosik, Patrycja Ostrowska i Natalia Rus.

Pani dyrektor Ewa Grudzińska wyróżniła również Nagrodą Dyrektora Natalię Rus. Dużo wzruszeń dostarczyły podziękowania i gratulacje złożone na ręce uczennicy i jej rodziców.

Nastąpił również moment przekazania pocztu sztandarowego najlepszym uczniom klas siódmych. W tym roku szkolnym w poczcie służyli: Piotr Grzebiński, Natalia Rus, Olga Mozgiel i Zuzanna Wesołowska. Podczas ślubowania ten honor przejęli: Natan Kriegel, Julia Behrendt, Marta Dzwonkowska. 

Na koniec uroczystości klasy zrobiły sobie zdjęcia z wychowawcami. Każdy absolwent otrzymał pamiątkową zakładkę i ostatni numer „Cymbała”. Rodzice przygotowali zaś dla dzieci niespodziankę – w niebo zostały wypuszczone kolorowe balony.

                                                                                                               Ewa Kłos

                                                                                                                      Katarzyna Puczyńska

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 KLAS 8

Utworzono dnia 18.06.2019, 09:29

ZOSTAŃ SPONSOREM SP2

NUMER KONTA RADY RODZICÓW

64834600050000172030000002

SZKOŁA PATRIOTYZMU

Zegar


INFORMACJA

Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl

RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

Lip dub SP2

Sponsorzy

Uczestniczymy

 

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1