ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 KLAS 8

Utworzono dnia 18.06.2019

W poniedziałek, 17 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie nauki uczniów klas ósmych. Rozpoczęło się ono odtańczeniem poloneza na boisku szkolnym, po nim goście i przyszli absolwenci udali się do sali gimnastycznej, gdzie zabrzmiały słowa piosenki: „Szczęśliwej drogi”, które było mottem tegorocznej uroczystości.  Z klasami byli ich wychowawcy: Ewa Kłos, Mariola Kruża i Joanna Balbusa, ale również zaproszeni rodzice i bliscy naszych absolwentów. Akademię prowadzili: Natalia Rus i Miłosz Wiśniewski. Natomiast swoją obecnością zaszczycili ją: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i przedstawicielka Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie Joanna Wachowska.  W trakcie akademii klasy ósme żegnały się ze swoimi opiekunami, dziękowały też za ten czas dyrekcji, innym nauczycielom. Uroczystość wzbogaciły utwory, wykonywane przez absolwentów, które były dedykacjami dla wychowawców, pracowników szkoły, kolegów i koleżanek. Podczas akademii nagrodzono uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową z wyróżnieniem. Są to:

Imię i nazwisko ucznia

VIII a

Idalia Sosik

Zuzanna Wesołowska

Nadia Betka

Paweł Maskowicz

VIII b

Natalia Rus

Patrycja Ostrowska

Olga Mozgiel

Kacper Chrzanowski

Klaudia Rezmer

Piotr Grzebiński

Piotr Pepliński

Kacper Boettcher

VIII c

Julia Wentlandt

Stypendium naukowe za wyniki osiągnięte w klasie ósmej otrzymali: Wesołowska Zuzanna, Sosik Idalia, Rus Natalia, Ostrowska Patrycja, Mozgiel Olga, Chrzanowski Kacper, Rezmer Klaudia, Grzebiński Piotr, Boettcher Kacper.

Uczniowie nagrodzenie też zostali za udział w konkursach, za osiągnięcia sportowe i wolontariat. W klasyfikacji szkolnej na najlepszego sportowca trzecie miejsce zajął Patryk Tobiański ( VIII a ). Patrycja Ostrowska uzyskała natomiast 100% punktów z języka angielskiego podczas egzaminów ósmoklasisty.  Za wysokie wyniki na egzaminach z części matematycznej przyznane zostały stypendia „Wiedza Start”, ufundowane przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. Zostali nimi uhonorowani: Miłosz Wiśniewski, Piotr Pepliński i Szymon Goleniewski.

Przyznano również nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Gniew dla wyróżniających się absolwentów klas ósmych. Brano pod uwagę wyniki osiągnięte podczas całego pobytu w szkole podstawowej, jak również wyniki egzaminu ósmoklasisty. Otrzymały je: Idalia Sosik, Patrycja Ostrowska i Natalia Rus.

Pani dyrektor Ewa Grudzińska wyróżniła również Nagrodą Dyrektora Natalię Rus. Dużo wzruszeń dostarczyły podziękowania i gratulacje złożone na ręce uczennicy i jej rodziców.

Nastąpił również moment przekazania pocztu sztandarowego najlepszym uczniom klas siódmych. W tym roku szkolnym w poczcie służyli: Piotr Grzebiński, Natalia Rus, Olga Mozgiel i Zuzanna Wesołowska. Podczas ślubowania ten honor przejęli: Natan Kriegel, Julia Behrendt, Marta Dzwonkowska.

Na koniec uroczystości klasy zrobiły sobie zdjęcia z wychowawcami. Każdy absolwent otrzymał pamiątkową zakładkę i ostatni numer „Cymbała”. Rodzice przygotowali zaś dla dzieci niespodziankę – w niebo zostały wypuszczone kolorowe balony.

Katarzyna Puczyńska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 KLAS 8