WITAJ SZKOŁO !

Utworzono dnia 05.09.2017

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Inny od dotychczasowych, bo szkoła, która od 1999 roku była gimnazjum, w wyniku reformy oświatowej została przekształcona w szkołę podstawową.

Z wychowawcami spotkali się uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjalnych, którzy kontynuować będą tutaj swoją naukę. Dla nich nowe jest tylko nazewnictwo placówki, która od tego roku nosi nazwę: Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Gimnazjaliści dopingowani byli przez panią Dyrektor Ewę Grudzińską do dalszej pracy nad sobą, ale i poproszeni o pomoc i opiekę nad młodszymi rocznikami. Są nimi siódmoklasiści, którzy po ukończeniu szóstej klasy kontynuują u nas swoją dalszą edukację. Tym razem nie jako gimnazjaliści, ale uczniowie klasy VII i VIII. Oni również serdecznie przywitani zostali przez władze naszej szkoły. Życzono im radości, satysfakcji z nauki i nawiązania nowych przyjaźni. Opiekę wychowawczą nad tymi klasami pełnią: VII a – Jolanta Król, VII b – Mariola Kruża i VII c – Joanna Balbusa.

Do naszej szkoły zawitały też po wielu latach przerwy maluszki – uczniowie klasy I a, którzy pod opieką pani Marzeny Cichowlas zgłębiać będą tajniki literek, cyferek i wielu innych ciekawych zajęć. Z pierwszakami pojawili się ich rodzice, którzy powierzyli naszej szkole swoje pociechy.

Wszyscy uczniowie, już za sztadarem Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, udali się na mszę świętą do gniewskiego kościoła, gdzie liturgię poprowadził nasz katecheta ksiądz Jarosław Oszuścik. Podkreślił on, że wszyscy powinni być odpowiedzialni za swój rozwój, zdobywanie wiedzy oraz stawanie się coraz lepszym człowiekiem. Potrzebna jest również wzajemna pomoc i wsparcie, szczególnie dla słabszych i młodszych uczniów, którzy są z nami od tego roku.

Służbę przy sztandarze pod opieką pani Renaty Górnik pełnili: Aleksandra Klusek ( III c ), Maria Lubińska ( III a ) i Sebastian Chmielecki ( III e ).

Klasy uczestniczyły też w krótkiej akademii, która wprowadziła wszystkich w nowy rok szkolny, ale zachowała też beztroski klimat wakacji. Apel prowadziły: Ania Dylewska ( III b ), Natalia Janaszczyk ( III a), Julia Mokwa ( II d ) i Patrycja Schultz ( II d ), śpiew i wesołe pląsy wykonały dziewczęta z klasy II d. Całość przygotowały panie: Brygida Murawska, Mariola Stawicka, Marzena Cichowlas i pan Wojciech Górski.

Katarzyna Puczyńska

WITAJ SZKOŁO !