Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

SZCZĘŚLIWEJ DROGI, JUŻ CZAS...

Utworzono dnia 18.06.2019
Czcionka:

18 czerwca podsumowano uroczyście trzy lata nauki gimnazjalistów, ostatniego rocznika, który opuszcza klasę trzecią. Uczniowie tanecznym krokiem poloneza z filmu „Pan Tadeusz” rozpoczęli tę akademię.  Dostojnie poprowadzili ją: Kornelia Graban i Maciej Rogaczewski. Cieszy fakt, że tak wielu rodziców i dziadków przybyło na tę uroczystość.  Gościliśmy również panią Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew Joannę Kamińską, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Gniew pana Dariusza Kowalewskiego i panią Joannę Wachowską z Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Nie zabrakło ciepłych słów od pani dyrektor Ewy Grudzińskiej, ale i wskazówek na dalszą drogę.

Podczas akademii nagrodzono uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Są to:

 

Klasa

Imię i nazwisko ucznia

III a

Adam Hinz

Dominik Jamrowski

Alicja Kryszczuk

Magdalena Makowska

Maksymilian Pek

Natalia Zemke

III b

Agata Chrzanowska

Janina Bielecka

III d

Kornelia Graban

Weronika Kolassa

Oliwia Obarska

Patrycja Schultz

Wiktoria Zawodzińska

 

Stypendium naukowe za wyniki osiągnięte w klasie trzeciej otrzymali: Zemke Natalia, Jamrowski Dominik, Schultz Patrycja, Graban Kornelia. Stypendium za wysokie wyniki sportowe otrzymali: Kornelia Graban, Patrycja Schultz, Julia Mokwa, Paula Gonsiorowska, Weronika Kolassa, Dominika Łaś, Wiktoria Zawodzińska, Aleksandra Obarska, Oliwia Obarska, Oliwia Dahm, Julia Gabrychowska, Amelia Cieszyńska i Patrycja Krzyżanowska.

Nagrodzono również liczną grupę szkolnych wolontariuszy, uczestników konkursów i sportowców.  Licznej grupie absolwentów udało się uzyskać stuprocentowe wyniki podczas tegorocznych egzaminów gimnazjalnych z języka angielskiego. Są to: Magdalena Makowska, Wiktoria Rogaczewska, Patrycja Kordowska, Jakub Reński i Kornelia Graban. W klasyfikacji szkolnej na najlepszego sportowca zwyciężyła Paula Gonsiorowska, drugie miejsce zajął Maciej Głowiński.  Za najwyższe noty uzyskane podczas egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno – przyrodniczej Zakład Kruszyw w Gniewie przyznał stypendia „Wiedza Start”.  Pani Joanna Wachowska wręczyła je Natalii Zemke, Markowi Guzdaj i Krzysztofowi Wendzierskiemu.

Przyznano również nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Gniew dla wyróżniających się absolwentów gimnazjum. Brano pod uwagę wyniki osiągnięte podczas całego pobytu w szkole, jak również wyniki egzaminu gimnazjalnego. Tutaj zostali nagrodzeni: Natalia Zemke, Kornelia Graban i  Dominik Jamrowski.

Pani dyrektor Ewa Grudzińska wyróżniła również Nagrodą Dyrektora Patrycję Schultz. Był to bardzo wzruszający moment, nie tylko dla uczennicy, ale również grona pedagogicznego i przede wszystkim dla rodziców: Mirosławy i Macieja Schultz, którzy odbierali gratulacje i podziękowania z rąk pani dyrektor.

Ostatni skład pocztu sztandarowego z klas gimnazjalnych tworzyli w tym roku szkolnym: Natalia Zemke, Dominik Jamrowski i Patrycja Schultz. Prowadzący akademię przedstawili członków nowego pocztu sztandarowego, którymi zostali: Marta Dzwonkowska, Julia Behrendt, Anna Wasielewska, Zuzanna Pomierska, Estera Nowak, Karol Szarafin i Natan Kriegel. Następcy z klas siódmych po uroczystm ślubowaniu przejęli opiekę nad szkolnym sztandarem.

W piękny sposób pożegnały się ze swoim trenerem panem Tomaszem Ostrowskim jego podopieczne siatkarki z klasy III d. Uroczostość dostarczyła wielu wzruszeń: były podziękowania od klas dla wychowawców, nauczycieli, pracowników – wszystko w koncercie słowno – muzycznym z prezentacjami. Wzruszenia towarzyszyły wszystkim jeszcze długo po zakończeniu akademii. Tak trudno jest się rozstać a już za chwilę trzeba będzie ruszyć w dalszą drogę ...

                                                                                                                      Ewa Kłos

                                                                                                                      Katarzyna Puczyńska

 

SZCZĘŚLIWEJ DROGI, JUŻ CZAS...

Utworzono dnia 19.06.2019, 08:30

ZOSTAŃ SPONSOREM SP2

NUMER KONTA RADY RODZICÓW

64834600050000172030000002

SZKOŁA PATRIOTYZMU

Zegar


INFORMACJA

Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl

RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ

Lip dub SP2

Sponsorzy

Uczestniczymy

 

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1