MISTRZ I MISTRZYNI SAVOIR-VIVRE WYŁONIENI

Utworzono dnia 22.12.2017

Finał konkursu na Mistrza i Mistrzynię savoir-vivre Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie zakończył kolejną edycję projektu „Obycie umila życie”.  Naszym hasłem było „NIE PROŚ ŚWIATA, ABY SIĘ ZMIENIŁ NA LEPSZE, TO TY ZMIEŃ SIĘ PIERWSZY”. Projekt realizowany przez Koło Młodych Dziennikarzy z opiekunem p. Anną Klimek i panią pedagog Małgorzatę Chojnacką. Realizację projektu rozpoczęliśmy w dniu 21 listopada czyli w Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Chyba wszyscy pamiętają, że tego dnia witani byliśmy bardzo niecodziennie w progu szkoły przez panią dyrektor, panią wicedyrektor i panią pedagog oraz każdy otrzymał kartkę z miłymi słowami, do których można było coś dopisać i podać dalej. Uczniom, którzy okazali się tego dnia „najaktywniejsi” w przekazywaniu pozdrowień zostały wręczone nagrody- „szczęśliwe numerki” do wykorzystania.

Ogłoszone zostały również wyniki Konkursu na Najgrzeczniejszą Klasę. Zwycięzcami zostały klasy:

• III d- I miejsce
  • III c- II miejsce
  • III b- III miejsce
  • III a- IV miejsce
  • III e- V miejsce

Klasy już wybrały swoje nagrody w Hotelu :Na wzgórzu”, restauracji „Zamkowa”, na zamku Gniew. Serdecznie dziękujemy sponsorom: firmie MURMEX, ŚLIZEX, MIERZWICCY, DĄBROWSCY oraz GÓRECCY.

Finał projektu to wybory Mistrza i Mistrzyni savoir-vivre Gimnazjum w Gniewie. Stanęli do nich zwycięzcy przeprowadzonych wcześniej eliminacji, w których brali udział wyłonieni przez swoje koleżanki i kolegów przedstawiciele wszystkich klas.

W dziesiątce finalistów znaleźli się:

Dziewczęta:

• Martyna Czajka,. III e
  • Magdalena Wiecka, III d
  • Natalia Zemke, II a
  • Olga Mozgiel, VII b
  • Barbara Kurkowska, VII c

Chłopcy:

• Sebastian Chmielecki, III e
  • Krysian Genski, III b
  • Kacper Boettcher, VII b
  • Bartek Pielecki, VII b
  • Dominik Jeske, III d

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko dobrymi manierami, znajomością zasad savoir-vivre, ale także takimi umiejętnościami jak czyszczenie butów czy wykonanie efektownej fryzury. Liczyły się również: prezencja, poczucie humoru, umiejętność zabrania głosu. O ostatecznym wyniku wśród chłopców musiała zdecydować dopiero ostra, wyrównana dogrywka.

Ostatecznie laureatami zaszczytnych tytułów Mistrza i Mistrzyni zostali Martyna Czajka i Sebastian Chmielecki.

Anna Klimek

MISTRZ I MISTRZYNI SAVOIR-VIVRE WYŁONIENI 2017